Parafia Rzymskokatolicka św. Małgorzaty Panny i Męczennicy  i Matki Bożej Szkaplerznej w Śmiłowie

3-1-1200x675

3 Niedziela Wielkanocna   14 kwietnia 2024 r.

1. W rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu trochę czasu na czytanie Biblii.
2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na inwestycje, szczególnie na remont w biurze parafialnym i na nowe piece do kaplicy.
3. Bardzo serdecznie dziękuję młodzieży bierzmowanej i rodzicom za prezent do naszego kościoła a jest nim nowy ornat na okres Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ten piękny dar, który będzie służyć na chwałę Pana Boga.
4. Bardzo serdecznie dziękuję tym Parafianom, którzy w ubiegłą środę znaleźli czas i przybyli do naszej świątyni, aby adorować Pana Jezusa Eucharystycznego.
5. W tym tygodniu stałe nabożeństwa: w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a  w czwartek koronka do Bożego miłosierdzia. Serdecznie zapraszam.
6. W czwartek, 18 kwietnia modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz uczczenie relikwii Świętego Papieża.
7. Z racji 20 –tej rocznicy powstania naszej Diecezji rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu peregrynacja figury św. Michała Archanioła. Święty Michał Archanioł na nowo zdobywa Polskę i serca Polaków. Przybył do naszej ojczystej ziemi z włoskiego sanktuarium na górze Gargano i przybywa do Diecezji Bydgoskiej – gdziekolwiek się pojawi, tłumy ludzi modlą się i proszą o jego pomoc w walce ze złem. Polacy odkrywają na nowo jego wielkość. Figura przybędzie do naszego kościoła 14 czerwca i pozostanie do 15 czerwca (piątek – sobota).
8. Spotkanie formacyjne dla uczniów klasy 7 i 8 odbędzie się w najbliższy piątek, 19 kwietnia o godz. 17.30.
Niech Zmartwychwstały Pan Jezus oświeca swoim słowem każdy dzień naszego życia i błogosławi wszystkim w nowym tygodniu!

ks. Proboszcz

Święty Michał Archanioł na nowo zdobywa Polskę i serca Polaków. Przybył do naszej ojczystej ziemi z włoskiego sanktuarium na górze Gargano i przybywa do Diecezji Bydgoskiej – gdziekolwiek się pojawi, tłumy ludzi modlą się i proszą o jego pomoc w walce ze złem. Polacy odkrywają na nowo jego wielkość.
Figurę św. Michała Archanioła, która peregrynuje w naszej Diecezji, będziemy gościć w naszej Parafii w dniach 14 – 15 czerwca. Przywitanie figury, w piątek, 14 czerwca, poprzedzone nabożeństwem oczekiwania od godz. 17.30 i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia, po niej modlitewne czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim. W sobotę, 15 czerwca od godz. 8.00 modlitewne czuwanie. Msza św. pożegnalna połączona z nałożeniem szkaplerza św. Michała i aktem zawierzenia Parafii w sobotę w godzinach popołudniowych. Już dzisiaj serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych pięknych Uroczystościach!

FIGURKA MA 20 b

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

+++++++++++++++++++++

INFORMUJĘ, ŻE OD DNIA 22.03.2024 DO 23.04.2024 DOSTĘPNE JEST ZAPYTANIE OFERTOWE NA WYKONANIE:
„PRAC KONSERWATORSKICH I MALARSKICH W KOŚCIELE PARAFIALNYM PW. ŚW. MAŁGORZATY PANNY I MĘCZENNICY I MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ W ŚMIŁOWIE”
SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI ZAINTERESOWANYM WYKONAWCOM UDZIELI PROBOSZCZ PARAFII LUB URZĄD MIASTA I GMINY KACZORY UL.PILSKA 1 W KACZORACH, POKÓJ NR 18, TEL. 663 222 172

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Św. Małgorzaty PM i MB Szkaplerznej w Śmiłowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

MODLITWA   W  INTENCJI   NASZEJ   PARAFII

Panie Jezu Chryste, który jesteś Głową Kościoła, daj nam prosimy Cię, miłość ku Tobie, miłość ku Twemu Ojcu i Duchowi Świętemu.

Udziel wszystkim nam, którzy tę naszą Parafię tworzymy odpowiednich łask.

Opiekuj się słabymi, oświeć wątpiących, wzmocnij zrozpaczonych, podtrzymuj chwiejących się i zbudź tych, którzy śpią i nie widzą tego, co się wkoło nich dzieje.

Udziel chorym zdrowia i prowadź do Twego światła szukających Ciebie, aby Cię znaleźli  i pozostali przy Tobie.

Polecamy Ci, Panie Jezu, kapłanów oraz tych, którzy uczą dzieci religii w szkole i przedszkolu. Daj im siły do pracy, aby przez swoją posługę mogli doprowadzić siebie, nasze dzieci i nasze rodziny do zbawienia.

Spraw też, Panie Jezu, byśmy wszyscy angażowali się w posługę dla naszych bliźnich.

Daj nam, byśmy kiedyś wszyscy mogli spotkać się tam, gdzie Ty z Twoim Ojcem i Duchem Świętym, z Twoją i naszą Matką, Maryją i wszystkimi naszymi Patronami żyjesz i królujesz  na wieki wieków. Amen.

Św. Małgorzato, Panno i Męczennico – módl się za nami

Św. Rafale Archaniele – módl się za nami

Św. Michale Archaniele – módl się za nami

Św. Janie Pawle II – módl się za nami

Bł. bp. Michale Kozalu – módl się za nami

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko – módl się za nami

Bł. Kard. Stefanie Wyszyński – módl się za nami

Wszyscy nasi Święci Patronowie – módlcie się za nami.