b1ef76a17edff7d1a67ccd2beb805baf

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA    22 KWIETNIA 2018r.

Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża.Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
2. Jutro przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika.
3. We wtorek uczniowie III klasy Gimnazjum otrzymają w Kaczorach z rąk ks. Biskupa Jana Tyrawy sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o tej młodzieży w naszych modlitwach.
4. W środę Święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
5. Green Office Ecologic, tak jak w ubiegłym roku organizuje w całej Polsce zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.  Jeśli w naszych domach mamy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy o dostarczenie go w najbliższy poniedziałek 23 kwietnia i we wtorek 24 kwietnia do godz. 12.00 na parking przy kościele.
6. W środę 25 kwietnia o godz. 15.30 odbędzie się w kościele spotkanie dzieci klasy III. Obecność obowiązkowa!
7. Nasza Parafia organizuje pielgrzymko – wycieczkę w dniach od 23 do 27 lipca. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii. Zostało kilka wolnych miejsc.
8. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
9. W przyszłą niedzielę 29 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
10. Pracownikom firmy pana Henryka Stokłosy bardzo serdecznie dziękuję za skoszenie trawy przy plebani. Bóg zapłać!
11. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

ks. Piotr Łukaszewski – proboszcz