VI Niedziela Zwykła rok C

17 lutego 2019 r.

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 17.00 podczas której powierzamy Dobremu Bogu wszystkie troski naszych serc przez ręce Maryi. Natomiast w czwartek koronka do Bożego Miłosierdzia.
3. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla Ojca świętego Franciszka.
4. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który znajduje się na stoliku za ławkami.
5. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej rodziny parafialnej śp. Krystynę Pyrtek. Wieczny odpoczynek…
Życzę wszystkim dobrej niedzieli! Niech Boże Błogosławieństwo spłynie na nas, abyśmy w codziennym życiu potrafili dawać piękne świadectwo naszej wiary.

ks. Piotr Łukaszewski – proboszcz

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Św. Małgorzaty PM i MB Szkaplerznej w Śmiłowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.